Przybijanie wykładzin dywanowych na schodach prostych

Przybijanie wykładzin dywanowych na schodach prostych

1    Po zagięciu około 7,5 cm górnej krawędzi wykładziny ułóż ją na najwyższym stopniu i przybij gwoździami rozmieszczając je co 10 cm. Sprawdź, czy krawędzie leżą wzdłuż linii prowadzących i czy włosie układa się w dół schodów, po czym przystąp do mocowania wykładziny. Mocno przeciągnij dywan przez stopień aż do podstawy wspornika.
2    Przybij jedną krawędź wykładziny do podstawy następnego stopnia, naciągnij materiał w poprzek i przybij drugą krawędź. Następnie umocuj wykładzinę wbijając gwoździe co 10 cm, starając się wbijać je jak najbliżej zgięcia. Powtarzaj te czynności aż dojdziesz do ostatniego stopnia.
3    Przeciągnij materiał przez ostatni stopień. Podwiń około 7,5-10 cm zapasu, żeby zgięcie wypadało w miejscu połączenia ostatniego wspornika z podłogą, pilnując, by nie przekrzywić wykładziny.
4    Zagnij wykładzinę do środka, by ostatni wspornik pokrywała podwójna warstwa materiału. Przybij lub umocuj zszywkami do podstawy wspornika, tak aby zgięcie dotykało podłogi.

Układanie wykładziny dywanowej na schodach bezwspornikowych.

Schody tego rodzaju nie mają wsporników, trzeba więc każdy stopień oddzielnie owinąć wykładziną. Przy mierzeniu dodaj 4 cm na szew. Warstwę podkładową owijamy wokół wierzchniej płaszczyzny stopnia i od spodu przybijamy albo mocujemy zszywkami w odległości 5 cm od obu krawędzi. Następnie układamy wykładzinę, pilnując, by rządki włosia biegły równolegle do krawędzi stopnia. Obie krawędzie wykładziny podwijamy (około 2 cm) i przybijamy pośrodku spodniej części stopnia.

Umocowanie wykładziny
Owiń stopień kawałkiem wykładziny, po czym podwiń oba je] końce i przybij pośrodku spodniej części stopnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *