Problem wilgoci

Problem wilgoci

Jeśli nie wykryjesz i nie zlikwidujesz ogniska zbierania się wilgoci, wkrótce dostanie się ona pod cały świeżo położony dywan. Jeśli zauważyłeś podejrzane wybrzuszenia lub jeśli wydaje ci się, że pomieszczenie może być zawilgocone, przeprowadź doświadczenie pozwalające stwierdzić, czy wilgoć dostaje się od spodu, czy skrapla od zewnątrz. Zanim zabezpieczysz zagrożony fragment, upewnij się, czy podłoga jest czysta i niezakurzona.

Badanie zawilgocenia

Naklej kawałek folii polietylenowej na podejrzany fragment podłogi, starając się o szczelne zalepienie brzegów. Jeśli na wierzchniej stronie pojawią się kropelki rosy, masz do czynienia z zawilgoceniem wywołanym kondensacją; środkiem zaradczym będzie poprawa systemu grzewczego lub wentylacji. Jeśli para skrapla się po wewnętrzej stronie, wilgoć przedostaje się z zewnątrz.

Zapobieganie przenikania wilgoci z zewnątrz

Jeśli podłoga jest zakurzona, usuń pyl odkurzaczem, a następnie pokryj warstwą rozcieńczonego spoiwa wiążącego i wypełnij ewentualne ubytki. Zdejmij listwę przypodłogową, pokryj podłogę i ścianę warstwą wodoodpornej substancji i ponownie załóż listwę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *