Wymiana boazerii na suficie

Wymiana boazerii na suficie

Niezależnie od typu, boazerię sufitową przytwierdza się do szkieletu z listew, a nie przykleja bezpośrednio do podłoża. Przybij listwy do belek stropowych w odstępie 60 cm. Staraj się, by tworzyły z belkami kąt prosty.

Wszelkie prace zdobnicze wykonaj przed podwieszeniem boazerii. Jeśli zakładasz ją w kuchni lub w łazience, zaimpregnuj drewno z obu stron, by nie wchłaniało wilgoci.

Zacznij pracę od wybranej ściany i stosuj taką samą technikę, jak podczas okleinowania ścian. Najłatwiejsze w użyciu są klamry do desek, możesz je bowiem rozmieścić jeszcze przed podwieszeniem desek. Jeśli deski są krótsze od długości sufitu, staraj się, by złącza wypadały na środku listwy podtrzymującej. Niełatwo jest idealnie dopasować do siebie deski sufitowe. Gdyby powstały szczeliny, wypełnij je listwami przyklejając spoiwem do boazerii.

Podtrzymywanie boazerii sufitowej

Listwy podtrzymujące boazerię sufitową muszą leżeć prostopadle do belek stropowych.

WYKAŃCZANIE BOAZERII Z PŁYT

W narożnikach napotkasz na dwie zasadnicze trudności: dopasowanie szerokości płyty oraz wykończenie krawędzi dwóch stykających się ze sobą płyt. Na narożnikach wypukłych musisz założyć jedną    krawędź na drugą, ewentualnie zostawić odstęp, który później wypełnisz ozdobną listwą.  Najtrudniejszym zadaniem podczas mocowania płyt boazeriowych jest wycinanie otworów wokół kontaktów,    przełączników i rur. Zalecane jest sporządzenie szablonu z cienkiego kartonu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, wycinaj mniejsze otwory, które później będziesz mógł powiększyć uwzględniając poprawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *