wykładzina winylowa – Sporządzanie szablonu

Sporządzanie szablonu

Najlepszym materiałem do sporządzania szablonów jest gruby papier filcowy, sprzedawany jako materiał podkładowy pod wykładziny dywanowe. Po sklejeniu ze sobą kilku arkuszy możemy odrysować na nim zarys podłogi w naturalnej skali. Jeśli zastępujemy starą wykładzinę winylową nową, szablonem stanie się dla nas stara warstwa. Odwzoruj na szablonie kształty ścian, zaznacz położenie drzwi i przybliżone kontury trudno dostępnych kształtów. Na dworze lub w większym pomieszczeniu rozłóż winyl, połóż na nim szablon i przymocuj taśmą klejącą. Przerysuj wszystkie kształty, zaś w miejscach zachodzenia wykładziny na urządzenia o nietypowych kształtach, wytnij małe kółko.
Następnie wytnij z winylu kształt o 5 cm szerszy od szablonu.

Zaznaczanie miejsc trudno dostępnych na szablonie.

1 Zrób w krawędzi szablonu nacięcie sięgające przedniej części urządzenia i wytnij wokół niego otwór. Następnie przy użyciu drewnianego klocka o grubości 2,5 cm obrysuj kształt. Otrzymasz kontur o 2,5 cm szerszy od rzeczywistego.
2 Przerysowując kontur na wykładzinę użyj tego samego klocka, by nakreślić kształt o 2,5 cm węższy od rysunku na szablonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *