Rulonowa wykładzina winylowa

Rulonowa wykładzina winylowa

Rulonowa wykładzina winylowa jest trwałym, łatwo zmywalnym i atrakcyjnym materiałem do wykładania podłóg, nadającym się szczególnie do łazienek i kuchni. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, poza okresowym zamieceniem, umyciem i zapastowaniem. Jeśli zewnętrzna, błyszcząca powłoka ulegnie wytarciu, można ją ponownie nanieść. Wykładziny winylowe to bogactwo gatunków, faktur, deseni i kolorów. Większość z nich podklejona jest warstwą pianki, dzięki czemu są miękkie i tłumią hałas. Najłatwiej układa się winyl nieprzyklejany, bowiem wymaga podklejenia jedynie na złączach i na progach. Nawet duże płaszczyzny, które uległy zniszczeniu, można wypełnić łatami.

Łata musi być nieco większa od ubytku i dopasowana doń ułożeniem deseniu. Po dokładnym ułożeniu łaty nad ubytkiem, należy ostrym nożem przekroić obie warstwy. Następnie usuwa się zniszczoną część wykładziny i nakleja nową.

Innym rodzajem wykładziny jest guma, izolująca przed wilgocią i hałasem. Jej układanie nie jest już tak proste, jak w przypadku wykładziny winylowej, łatwiej jest ją także uszkodzić. Linoleum jest bardzo wytrzymałe, ale parcieje, jeśli dostanie się pod nie woda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *