Mocowanie listew naciągających

Mocowanie listew naciągających

Przed ułożeniem warstwy podłoża przybij wzdłuż listwy przypodłogowej listwy z kolcami, tak aby kolce skierowane były ku ścianie. Między listwą a ścianą powinieneś
zostawić odstęp o szerokości 6 cm, w który wepchniesz później krawędź wykładziny. Listwy powinny tworzyć linię prostą.

Do podłóg drewnianych listwy można przybić gwoździami, do podłoża betonowego należy użyć gwoździ hartowanych lub specjalnego kleju.

Przybijanie listew z kolcami. Do podłoża drewnianego przybijaj listwy gwoździami. Listwy powinny znajdować się w odległości 6 cm od listwy przypodłogowej, a kolce muszą być skierowane do ściany.

Przybijanie listew wokół skomplikowanych kształtów. Tam, gdzie kończą się linie proste, czyli wokół ościeżnic, kominków czy występów, przetnij listwę na mniejsze kawałki i przybij je z każdej strony.

LISTWY DO NACIĄGANIA WYKŁADZINY DYWANOWEJ

Listwy te napinają spodnią warstwę dywanu i są po jego założeniu niewidoczne. Są to listewki drewniane z powbijanymi pod kątem gwoździami, których ostrza pochylają się w kierunku ściany.
Listwy mają najczęściej 2,5 cm szerokości i 6 cm grubości. Kupuje się je wraz z gwoździami, zwykłymi dla podłóg drewnianych i budowlanymi dla podłoża betonowego. Pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przycinania i przenoszenia listew. Wystające końce gwoździ są niezwykle ostre i łatwo się zaczepiają o ubranie i meble. Jeśli nie masz wprawy, lepiej pracuj w rękawicach ochronnych.

Jedna myśl na temat “Mocowanie listew naciągających”

  1. Przerwa między listwą przypodłogową a listwą naciągającą powinna być 6-12 mm! W zależności od grubości wykładziny dywanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *