Układanie wykładziny wokół nietypowych krzywizn

Układanie wykładziny wokół nietypowych krzywizn

Jeśli chcesz, by wykładzina przylegała ściśle do ściany wokół krzywizn (we wnękach czy wokół kominka), musisz porobić na jej krawędzi nacięcia biegnące od góry do podłogi. Jeśli dywan ma tendencje do strzępienia się, powlecz jego spód klejem lateksowym. Chcąc wyciąć otwór wokół rury, musisz zrobić nacięcie sięgające przedniej ścianki rury, obcisnąć wykładzinę wokół rury, porobić małe nacięcia i przyciąć „języczki” przy podłodze.

Ościeżnice
Nacinaj krawędzie wykładziny aż do podłogi. Przytnij tak, by na ościeżnicę zachodziło 1,2 cm materiału. Wepchnij między listwy.

Kominki
Zostaw 2,5 cm zapasu i porób nacięcia. Dociśnij do podłogi i przytnij tak, by o kominek opierało się 1,2 cm materiału. Umocnij krawędzie.

UKŁADANIE WYKŁADZIN DYWANOWYCH O PODŁOŻU Z GĄBKI.
Tego typu wykładzina nie wymaga napinania. Układa się ją po prostu na podłodze, dopychając dwie sąsiednie krawędzie do ścian i przycinając przy pozostałych dwóch ścianach. Możesz przyciąć krawędzie lub wepchnąć je pod listwę. Wprawdzie sklepy specjalistyczne oferują listwy o bardzo długich kolcach do wykładzin o podłożu piankowym, łatwiej jest jednak mocować je przy użyciu taśmy dwustronnie klejącej lub gwoździ. Pamiętaj o wyścieleniu podłogi warstwą papieru filcowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *